Informacja Prasowa

MBDA DEUTSCHLAND ZŁOŻYŁO OFERTĘ NA TLVS/MEADS

28 września 2016 r. firma MBDA Deutschland GmbH złożyła BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr; Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) swoją ofertę na stworzenie TLVS – przyszłego niemieckiego naziemnego systemu obrony powietrznej.

“Oferta przedstawiona BAAINBw jest rezultatem szczegółowych analiz i negocjacji z naszymi partnerami i dostawcami. Jest ona oparta na otrzymanym w lutym 2016 r. zapytaniu ofertowym (Request for Proposal) i stanowi bazę do negocjacji z niemieckim klientem” – powiedział Thomas Gottschild, Dyrektor Zarządzający MBDA Deutschland. Wspólnym celem jest, by niemiecki parlament był w stanie zaopiniować wynegocjowaną i gotową umowę wiosną 2017 roku.

TLVS (Taktisches Luftverteidigungssystem; Taktyczny System Obrony Powietrznej), oparty na technologii MEADS, zapewni bezprecedensową ochronę ludności cywilnej oraz żołnierzy na operacjach w kraju i za granicą. Specjalne funkcjonalności systemu zawierają: 360-stopniowe pokrycie, otwartą architekturę systemu oraz zdolność “plug & fight” („podłącz i walcz”). Ta ostatnia cecha pozwala na dołączanie i odłączanie dodatkowych radarów, pocisków i systemów broni w trakcie nieprzerwanej operacji czy szybkiego rozlokowywania. Dodatkowo, system obrony powietrznej TLVS może być używany na znacząco niższym poziomie kosztów po stronie użytkownika i z użyciem mniej licznego personelu niż istniejące systemy. TLVS zapewni niemieckim siłom powietrznym taki poziom interoperacyjności z siłami sojuszniczymi, jaki dotąd nie był dostępny.

Informacja:

Firma MBDA Deutschland jest liderem w budowie i produkcji kierowanych systemów rakietowych dla niemieckiej armii, marynarki wojennej i sił powietrznych. Doświadczenie w produkcji i zarządzaniu firma czerpie z ponad 50 lat udziału przemysłowego w krajowych i międzynarodowych programach obrony powietrznej i pocisków kierowanych. Wśród nich są naziemne systemy obrony powietrznej, takie jak MEADS i Patriot, pociski RAM (Rolling Airframe Missile) i ESSM (Evolved Sea Sparrow Missile) dla zastosowań morskich, pociski Meteor i TAURUS opracowane w kooperacji europejskiej dla sił powietrznych oraz pociski helikopterowe MILAN i PARS 3 LR dla sił lądowych.

MBDA Deutschland jest częścią Europejskiej Grupy MBDA. Firma posiada zakłady w Schrobenhausen, Ulm i Aschau am Inn. MBDA jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy Airbus (37,5%), BAE Systems (37,5%) i Leonardo-Finmeccanica (25%).

Media contacts:

Dr. Roland Kuntze Günter Abel
Tel.: +49 (0) 8252 99 88 00 Tel.: +49 (0) 8252 99 3827
Mobile: +49 (0) 151 1477 8281 Mobile: +49 (0) 160 369 3037
roland.kuntze@mbda-systems.de guenter.abel@mbda-systems.de
Zobacz nowy film o MEADS przygotowany na MSPO 2015